5. 6. 2018

Reference z kurzů, seminářů a workshopů

Hluboká úroveň znalostí lektorky, propojená s vysokou schopností prezentace dovedností, mi umožnila pochopení Montessori principů pedagogiky a konkrétní představu o jejich použití v mé pedagogické praxi a v životě vůbec. Vážím si příležitosti, které se mi dostalo, že jsem mohla tento kurz zařídit pro všechny své kolegyně. Projevuji lektorce úctu a ze srdce děkuji.

Alena, 40 let praxe

Na Vendy oceňuji její profesionální a zároveň i lidský přístup, s jakým přistupuje ke každému z účastníků kurzu. Svou veselou povahou a humorem nás uvedla do Montessori světa v každém jeho detailu a ukázala nám, jak jej prakticky využít v běžné mateřské škole. Děkuji za silný zážitek, kdy mě Vendy vtáhla do děje, kdy člověk zapomíná na čas a užívá si toho, co je právě teď.

Andrea, 3 roky praxe

Díky kurzu Montessori pedagogiky s Vendulou jsem měla možnost poznat nový způsob myšlení, respektující způsob komunikace s dětmi. Velmi mě oslovilo, jak je důležité dodržovat hranice a pravidla. Na žádném jiném Montessori kurzu jsem se s tak skvělým vysvětlení prostoru pro svobodu nesetkala, ačkoli už jsem jich absolvovala už hodně. I systém nesoutěžení se mi konečně objasnil. Vendula dokázala propojit přístup k dětem i s přístupem k sobě samé jako k učitelce. To smekám. Děkuji.

Ivana, 17 let praxe

Montessori kurz s paní Vendulou mi dal nový způsob myšlení. Dostala jsem ucelený obraz o Montessori metodě. Přesvědčila jsem se o tom, že i zde jsou nastaveny hranice. Vendula vytvářela příjemnou atmosféru. Byla vždy milá, usměvavá a empatická. Má hluboké znalosti. Doporučuji všem kolegyním, i těm, které se chtějí jen inspirovat a na Montessori koukají skrze prsty. Dříve jsem byla taky taková. Ale zjistila jsem, že je to hodně o lidech, v tomto případě o lektorce. Vendulko, děkuji Vám.

Magda, 37 let praxe

Tento kurz mi otevřel další možnosti, jak “uchopit” výchovně-vzdělávací proces. Ve škole jsme o alternativním vzdělávání samozřejmě slyšeli. Většinou jsme ale vnímali nevyřčené náznaky, že alternativa v běžné praxi nefunguje a neobstává. Po Montessori kurzu s Vendulou jsem ale přesvědčena o opaku. Samy jsme s kolegyněmi viděly, že Montessori tak, jak jej ukazuje Vendula, funguje. Jen se to musí pořádně umět a ne jen spoléhat na Montessori speciální hračky. Na Vendule oceňuji její velké znalosti, zkušenosti, disciplinovanost a trpělivost. Velkým přínosem pro mě byly praktické zkušenosti, které jsem díky tomuto kurzu získala. Děkuji a kurz všem doporučuji.

Kamila, 3 roky praxe

Od lektorky Venduly jsem získala nové náměty pro činnosti a pro hru. Zaujal mě pohled na učitele, který upozaděním své osobnosti dá prostor pro vyniknutí osobností dětí. Vnímám to jako prospěšné. Líbí se mi jednoduchý způsob pro hodnocení dětí a jeho přehlednost. S kolegyněmi jsme si uvědomily, jak je důležitá zpětná vazba, aby učitel věděl, co dělá dobře a špatně. Mám opět motivaci pro svou práci. Děkuji. Na Vendule oceňuji přehled a vzdělanost v oblasti psychologie, Montessori pedagogiky a její asertivní, ale vlídné jednání. Podpořila nás v samostudiu. Předala mnoho odkazů na literaturu i internet. Byla trpělivá a její ukázky pečlivé.

Zdena, 30 let praxe

Lektorka Vendula Koňaříková je skutečný profesionál. Je velmi pozitivní, trpělivá. Má velký přehled, na vše konstruktivně reaguje. Samotný kurz mě seznámil s jiným způsobem výuky, na který jsem nahlížela s odstupem. Moc mě potěšilo, že i v Montessori škole jsou dané hranice, řád a nepanuje tam chaos. Při činnostech je klid, děti zachází šetrně s hračkami a pomůckami. Tento kurz určitě využiji i v tradiční MŠ, kde učím.

Radovana, 36 let praxe

O Montessori školství jsem věděla jen to, že existuje. Nyní jsem do něj vplula a chci pochopit víc, abych se nebála uvést vše do praxe. Kurz je veden výbornou formou a je zajímavý. Objevila jsem spoustu nových pomůcek a hraček. Uvědomila jsem si, že má klidná, pomalá a tichá řeč je již součástí Montessori přístupu. Kurz jsem absolvovala se svými kolegyněmi z MŠ. Myslím, že to mělo přínos jak v našich vztazích, tak pro jednotný přístup k dětem i vzájemnou spolupráci. Školitelka Vendula je velmi milá, usměvavá a vytváří příjemnou atmosféru. Dokáže se “odbourat”. Její výklad je zajímavý a není jednotvárný. Prokládá ho praktickými činnostmi. Je trpělivá a nejasnosti znovu a znovu vysvětluje. Je odborník ve svém oboru - profesionál. Děkuji

Hanka, 38 let praxe ve školství, 25 let v MŠ

První Montessori kurz jsem absolvovala v Olomouci. Montessori kurz s Vendy nás dokázal v kolektivu sblížit. Vzájemně jsme si pomáhaly, odkrývaly chyby, kterých se při běžném chodu školky dopouštíme. Díky Vendy jsme si připustily chyby a v Montessori duchu na nich začaly pracovat. Uvědomila jsem si, kolik věcí jsme se naučily - nevyřčených, jen prožitkem, jen tak mimochodem. Myslím, že Vendy moc dobře ví, co dělá, když nás pobízí k odvaze si věci vyzkoušet přímo před ní a ostatními kolegyněmi. Člověk se pak nebojí na ledacos zeptat. Nabyté znalosti využiji jak u své dcery, tak i při práci ve školce. Vendulce za vše moc děkuji. Je přátelská, milá a elegantní. Obdivuji její široké vědomostí a profesionalitu.

Liduš, 8 let praxe

Zaujalo mě a pozitivně jsem vnímala lidský přístup lektorky Venduly, její styl přednášení, praktičnost a nastavení pravidel vnímám velmi přínosně. Vedla nás k odhalení vlastních chyb přiměřenou a přijatelnou formou. Vážím si jí, protože mně dala nový pohled na Montessori pedagogiku, kterou už jsem absolvovala u více lektorů po celé ČR. Konečně vnímám přínos pro svou praxi. Hlavně mi sedly konkrétní ukázky manipulace s jednotlivými pomůckami. Vychytávky, které použiji při své práci a které nezískám z žádných dostupných materiálů. Kurz vřele doporučuji.

Helena, 26 let praxe

23. 11. 2016

PhDr. Ilona Bytešníková Ph.D.

Vendulu Koňaříkovou si dovoluji právem považovat za jednoho z nejfundovanějších profesionálů, zabývajících se výchovou a vzděláváním dětí. Jsem moc ráda, že jsem měla možnost se s Vendy před několika roky seznámit nejen jako odborník, ale především jako matka předškolního dítěte, která hledala pro své dítě prostředí, v němž bude mít možnost se vš

28. 12. 2017

Mgr. Renáta Fialová

Vendula Koňaříková je velmi energická a empatická mladá žena, která je zároveň velkou odbornicí v oblasti výchovy dětí a Montessori pedagogiky

12. 9. 2017

Ivo Martiník

Paní lektorku považuji za velkého odborníka. Nebavíme se jen čistě teoreticky, hlavní přínos vidím na konkrétních příkladech z praxe, které ihned uplatňuji :) Pocit je to někdy krutý, když člověk zjistí, že se nechová zcela adekvátně ke svému dítěti. Ale pokud si tento fakt uvědomuji a chci svůj postoj změnit,  jsem na sebe pyšný:)Určitě doporučuji, protože

4. 10. 2016

MUDr. Daniela Farkašovská

Je vela kníh a internetových stránok kde sa dozvedáme zaručené "návody" ako vychovávať svoje deti. Všetky "100% zaručené ". Napriek tomu sme často prekvapení, že naše deti sú iné ako by sme si predstavovali, chovajú sa inak ako deklarovali múdre knihy. Často sa objavujá nechcené konflikty, ktoré končia plačom detí ale niekedy aj dospelých.. A potom sa samy seba pýtame

10. 9. 2017

Markéta Rychlíková

Moc děkuji za velice příjemné odpoledne - určitě bude přínosem pro naši rodinu.